BİLİMSEL PROGRAM

26 Kasım 2020 Perşembe Salon A


Saat
Konu ve Konuşmacılar
14.00 - 16.00
OTELE GİRİŞ
16.00 - 18.00
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti-Türkiye Cumhuriyeti

Azerbaycan Cumhuriyeti-Gürcistan Cumhuriyeti

Ukrayna Halk Cumhuriyeti ve Sırbistan Cumhuriyeti

Acil Tıp ve Aile Hekimliği Çalıştayı

19.00 - 22.00
Akşam Yemeği
27 Kasım 2020 Cuma Salon A


Saat
Oturum Başkanı
Konu ve Konuşmacılar
09.00 - 10.00
Açılış ve Açılış Konuşmaları

10.00 - 10.15
Çay-Kahve Arası
10.15 - 11.15
Hiperglisemik Hastanın Acil Yönetimi

Hipoglisemik Hastanın Acil Yönetimi

11.15 - 11.30
Ara
11.30 - 12.50
Hipertansif Acillerde Tedavi Protokolleri

Ölümcül Göğüs Ağrıları ve Acil Yaklaşımlar

12.50 - 14.00
Öğle Yemeği
14.00 - 15.00
Aort Anevrizma Yönetimi
15.00 - 15.15
Çay-Kahve Arası
15.15 - 16.35
Karın Ağrılı Hastanın Acil Yönetimi

Safrayolu Hastalıklarına Acil Yaklaşım

16.35 - 16.50
Ara
16.50 - 18.10
Özofagus Perforasyonuna Yaklaşım
19.00 - 22.00
Akşam Yemeği


27 Kasım 2020 Cuma Salon B


Saat
Oturum Başkanı
Konu ve Konuşmacılar
10.15 - 11.15
SÖZEL BİLDİRİLER
11.15 - 11.30
Ara
11.30 - 12.50
SÖZEL BİLDİRİLER
12.50 - 14.00
Öğle Yemeği
14.00 - 15.30
SÖZEL BİLDİRİLER
15.30 - 17.00
SÖZEL BİLDİRİLER
19.00 - 22.00
Akşam Yemeği
28 Kasım 2020 Cumartesi Salon A


Saat
Oturum Başkanı
Konu ve Konuşmacılar
09.00 - 10.00
Genel Travma Hastasına Yaklaşım

Baş Boyun Travmasına Yaklaşım

Ekstremite Travmalarında Gözden Kaçanlar

10.00 - 10.15
Çay-Kahve Arası
10.15 - 11.15
Dispne Nedir?

Dispneli Hastanın Acil Yönetimi

KOAH Alevlenmesinin Acil Yönetimi

Astım Alevlenmesinin Acil Yönetimi

11.15 - 11.30
Ara
11.30 - 12.30
Göğüs Ağrılı Hastanın Yönetimi

Akut Koroner Sendromların Tanımlanması

12.30 - 13.30
Öğle Yemeği
13.30 - 14.00
Akut Koroner Sendromların Yönetimi

Oral Antikoagülan Kullanımına Bağlı

Kanamaların Yönetimi

14.00 - 14.30
Azerbaycan Cumhuriyeti’nde Aile Hekimliği ve Acil Tıp Uygulamaları
14.30 - 14.45
Çay-Kahve Arası
14.45 - 15.15
Pulmoner Emboli
15.15 - 15.45
Pnomonili Hastaya Yaklaşım
15.45 - 16.15
Zehirlenmelerde Hayat Kurtarıcı Antidotlar
16.15 - 16.30
Ara
16.30 - 17.15
Demir Eksikliği Anemisi

Yaşlılarda Uyku Bozuklukları

Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonları’nın Tanı ve Tedavi

17.15 - 17.45
Malpraktis

Sağlıkta Şiddet

17.45 - 18.00
Hasta ve Yakınları ile İletişim
18.00 - 18.15
Akılcı İlaç Kullanımı
19.00 - 22.00
Akşam Yemeği


28 Kasım 2020 Cumartesi Salon B


Saat
Oturum Başkanı
Konu ve Konuşmacılar
09.00 - 10.00
SÖZEL BİLDİRİLER
10.00 - 10.15
Çay-Kahve Arası
10.15 - 11.15
SÖZEL BİLDİRİLER
11.15 - 11.30
Ara
11.30 – 12.30
Temel Yaşam Destek Kursu
12.30 - 13.30
Öğle Yemeği
13.30 – 14.50
Güncel Erişkin ve Çocuk Temel Yaşam Desteği

Güncel Erişkin ve Çocuk İleri Yaşam Desteği

Erişkin ve Çocuk Temel-İleri Yaşam Desteği Püf Noktaları

14.50 - 15.00
Çay-Kahve Arası
15.00 – 15.30
İleri Kardiyak Yaşam Desteği ve Defibrilatör Kullanımı Kursu
19.00 - 22.00
Akşam Yemeği


29 Kasım 2020 Pazar Salon A


Saat
Oturum Başkanı
Konu ve Konuşmacılar
09.00 – 11.30
Acil Tıp ve Aile Hekimliğinde Hukuksal Sorunlar ve Çözümleri
11.30 – 12.00
Kapanış Konuşması
12.00
Otelden Çıkış
ETKİNLİĞE GERİ SAYIM





DUYURULAR